Rozwiązania dla handlowców w zakresie wydawania formularzy Tax Free

Tax Card oferuje handlowcom nawet kilka rozwiązań technicznych różnych poziomów, za pomocą których nabywcy zagraniczni mogą szybko i łatwo odzyskać podatek VAT od nabytych towarów.

1. Papierowe formularze Tax Free
To jest najprostsze rozwiązanie, gdy po nabyciu przez turystę zagranicznego towarów w sklepie, sprzedawca wypełnia papierowy formularz Tax Free.
Ta metoda jest wygodna w użyciu, gdy liczba kupujących turystów zagranicznych nie jest wysoka. Każdy formularz posiada unikalny kod kreskowy, sprzedawcy po podłączeniu się do systemu informacyjnego Tax Card mogą zobaczyć dane handlowe i otrzymać raporty.

2. Elektroniczne formularze Tax Free
Jeśli sklep jest zaopatrzony w Internet, komputer oraz drukarkę, o wiele szybciej i wygodniej jest wypełnić formularze Tax Free elektronicznie, po podłączeniu się do systemu informacyjnego Tax Card. Po podaniu przez turystę karty klienta Tax Card, dane klienta zostaną wypełnione automatycznie, pozostaje jedynie wpisać kwotę zakupu, numer paragonu oraz sporządzić formularz Tax Free. Wydrukowany formularz Tax Free powinien być zwrócony klientowi.

3. Integracja POS w celu wydawania formularzy Tax Free
Jeśli posiada wiele sklepów lub obsługuje duże ilości obcokrajowców, należy używać integrację POS (Point of sale). Integracja umożliwia klientom zagranicznym po nabyciu towarów automatycznie wydrukować formularz Tax Free, nie podając żadnych dodatkowych danych. Nabywca podaje sprzedawcy kartę klienta Tax Card, identyfikowane są jego dane osobiste i następnie drukowany formularz Tax Free.

4. Formularze Tax Free wydawane w punktach Tax Card
Formularze Tax Free mogą być wydawane również w punktach Tax Card, znajdujących się w centrach handlowych, hotelach oraz innych miejscach. Nabywcy zagraniczni po wizycie w centrum handlowym oraz zakupach w kilku sklepach mogą udać się do punktu Tax Card, w którym zostaną im natychmiastowo wydrukowane wszystkie formularze Tax Free, oszczędzając zarówno czas kupującego, jak i sprzedającego.

Nasi specjaliści po ocenie sprzętu technicznego sklepu oraz ilości klientów zagranicznych zaoferują optymalne rozwiązanie na wypisanie formularzy Tax Free.

Skontaktuj się z nami